Haber

İmamoğlu, ‘Ekremedit’ Hesabına İlişkin İsmail Saymaz’a Açıklamalarda Bulundu

Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkan seçiminin ikinci turunda adaylıktan çekilmeme kararı vermesinin nedenlerinden biri olduğu iddia edilen sosyal medya hesabı ‘ekremedit’ hakkında Sözcü Yazarı İsmail Saymaz’a açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sözcü- İsmail Saymaz

Kılıçdaroğlu, ikinci cinsiyet için oylamanın başında sosyal medyada yapılan bir paylaşımın çok saldırgan olduğunu belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ekremedit’ isimli sosyal medya hesabının bunu paylaşması üzerine ikinci tip adaylıktan çekilme kararından vazgeçtiğini açıkladı.

‘Ekremedit’ hesabından yapılan paylaşım şu şekildeydi: “Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle seçim yarışından çekiliyor.”

İkinci turda adaylıktan çekilmememin sebeplerinden birinin de bu paylaşım olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Evet ikinci tura katılmama kararı aldım. Bu konuyu Meclis Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir odada tartıştık. ‘Özgür Bey’i arasın, ben de elini kaldırayım’ dedim. Ama daha genel kurul salonuna gitmeden önce sanırım ekremedit diye bir Twitter hesabı var. O hesap sanki bunu bir talimatla yapıyormuşum gibi farklı bir dilde tweet attı. “Bu tweet hesabının Ekrem Bey’e yakın olduğu söylendi” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yakın olduğunu iddia ettiği ‘ekremedit’ hesabı hakkında İsmail Saymaz’a konuşan İmamoğlu, sosyal medya hesabı hakkında şunları söyledi: “Hiçbir bilgim ve ilgim yok. Troller benim etrafımda yaşayamaz.” söz konusu.

Ekrem İmamoğlu’nun İsmail Saymaz’ın sorularına verdiği yanıtlar şöyle:

@ekremedit Twitter hesabını kimler kullanıyor? Sizinle bağlantısı nedir? “Anonim bir hesaptır. Hiçbir bilgim, ilgim yok. Etrafımda trol duramaz. Bu tür lakaplar olunca üzülüyorum. Ekrem İmamoğlu’nun etrafında trol gibi bir kavram aktarılamaz. Liderimizin böyle olduğuna inanmak istemiyorum. Bu sözleri söyleyebilirdim.”

Kılıçdaroğlu size “@ekremedit hesabından mesaj atıldı, bu beni üzdü” dedi mi? “Hayır, böyle bir şey söylenmedi. Sayın Kılıçdaroğlu da, ona yakın kimse de bir şey söylemedi.”

“Sırtımdan bıçaklandım” sözüne kırıldınız mı? “Hiç rahatsız olmadım.”

Hiç “Bu benim için” diye düşündün mü? “Bir an bile düşünmedim. Ben gördüğüm eksiklikleri, hataları yüze söyleyen biriyim. ‘Ben uçurumdan atlıyorum, sen de benim arkamdan atla’ diyecek bir yol arkadaşı değilim. “Ben kazanmaya odaklı bir yol arkadaşıyım. Eğer bahsettiği kişiler böyle insanlarsa, bıçaklandığını düşünüyorsa o da onlardan biri olabilir. Ben öyle değilim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu