Oyunlar

Xbox, PlayStation ve Nintendo’yu Geçmeye Çalışmıyor

Xbox işvereni Phil Spencer, Kinda Funny ile yaptığı bir röportajda bazı değerli yorumlar yaptı. Spencer, röportajının bir bölümünde çok yeterli oyunlar oynadığını söyledi. Xbox’ınızı konsolların ortasına taşımayacaksınız.Düşündüğünü söyledi.

Ünlü iş adamı, YouTube’da da yayınlanan bir röportajda Sony ve Nintendo gibi oyun konsollarının öne çıkan firmaları hakkında da değerli açıklamalarda bulundu.

Xbox, Nintendo ve Sony’yi geçmeye çalışmıyor

Spencer, Xbox’ın en büyük rakiplerinden ikisi olan Sony ve Nintendo’yu konsollar anlamında geride bırakmaya çalışmadığını ve başarılı olamayacağını şu sözlerle dile getirdi: Sony veya Nintendo Geçme işinde değiliz.Bu konuda bizim için bir çözüm ya da zafer söz konusu değil.”

İşadamı açıklamasının devamında üçüncü sırada yer aldıklarını, diğer iki şirketin güçlü olduğunu belirtti. Diğer şirketler tarafından yapılan farklı anlaşmaların Xbox için durumu zorlaştırdığını da sözlerine ekledi. Burada kesin bir açıklama olmasa da Spencer’ın üstü kapalı olarak PlayStation’ı hedeflediğini söylemek mümkün. Sony’nin oyunların Xbox Game Pass’e gelmesini engelleyen anlaşmalar yaptığına dair söylentiler dolaşıyordu.

Spencer, Microsoft’un Xbox sahiplerinin uygun bir deneyim yaşamalarını ve ihtiyaçlarının karşılandığını hissetmelerini sağlamak için yatırım yaptığını söyledi; Ancak klasik konsol yarışında Sony ve Nintendo’yu yenemeyeceğini itiraf ediyor. Şirketin Game Pass ve bulut oyun Bu, tanınan hizmetlerin ağırlaştırılmasıyla desteklenir. Ancak Spencer hala konsolun Xbox markasının ” çekirdekMicrosoft’un farklı stratejisine rağmen buna odaklanmaya devam edeceğini de ekliyor.

Spencer’a göre Starfield gibi büyük oyunlar bu durumu değiştirmeyecek.

İyi oyunların durumu değiştirmeyeceğini de belirten Xbox lideri şunları söyledi: Harika oyunlar yaparsan her şeyin tersine döneceğine dair yorumlar görüyorum. Harika oyunlar geliştirirsek konsol payının önemli ölçüde değişeceğini düşünmek adil değil.”

Spencer, ” Starfield’ın 10 üzerinden 11’lik bir oyun olduğunu ve insanların PS5’lerini satmaya başladığı bir dünya yokStarfield gibi merakla beklenen büyük oyunların bunu değiştirmeyeceğini sözlerine ekledi.

haber-buharkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu