Haber

Şarjlı elektrikli scooter bomba gibi patladı

– Şarj cihazındaki elektrikli scooter bomba gibi patladı

LONDRA – İngiltere’nin başkenti Londra’da bir konutun mutfağında şarj olan elektrikli scooter bomba gibi patladı. Mutfak alevler içinde kalırken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Brent semtindeki bir konutun mutfağında şarja takılı elektrikli scooter patladı. Güvenlik kamerasına yansıyan anlarda, patlamayla birlikte mutfağın alevler içinde kaldığı ve evi yoğun dumanın sardığı görüldü. Geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayın ardından alevlere müdahale etmeye çalışan scooter’ın sahibi güvenlik görevlisi Dell Williams dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından İngiliz medyasına açıklamalarda bulunan Williams, patlama sırasında kimsenin mutfağa yakın olmadığını belirterek, “Tek parça olarak oradan çıkmayı başardığımız için minnettarım. 8 saat hastanede kaldım çünkü Yangından çıkan dumanı içime çektim.”

Londra İtfaiyesi, bu yıl başkentte 48 e-bisiklet ve 12 e-scooter yangınının çıktığını söyledi. Bu tür yangınların yaygınlaştığına dikkat çeken Londra İtfaiyesi, satın alınan araçların güvenlik standartlarına uygunluğunun kontrol edilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

savur-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu