Ekonomi

Kayseri’de 600 dönüm atıl alan meraya dönüştürüldü

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’de ıslah edilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvan merasına dönüştürülen 600 dönüm atıl araziye çayır ve yem tohumu ekimine başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık iş birliğiyle hazırlanan “Mera Islahı Projesi” kapsamında korunga, İtalyan ve İngiliz otu ve çayır yoncası tohumları toprağa verilmeye başlandı. Dairesi Başkanlığı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü.

Proje kapsamında Beydeğirmeni İlçesi’nde 400 dönüm, Molu İlçesi’nde 200 dönüm olmak üzere 600 dönüm bozuk mera arazisi rehabilite edildi. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin bağışladığı 3 ton tohum, 600 dönüm alana ekilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de tarım ve hayvancılık alanındaki yatırım ve hizmetlere destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Kayseri’nin ticaret ve sanayinin yanı sıra tarımda da önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle meraya tohum ektik. 3 ton tohum ekilecek” Bu alana elbette büyükşehir belediyemizin katkısı büyüktür. Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” ” dedi.

Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ın her zaman çiftçiyi desteklediğini ve değerli fırsatlar sunduğunu kaydetti.

haber-manyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu